Trending

Sute de polițiști noi pe străzi după ce încă o promoție de elevi ai Școlii de Poliție ”Septimiu Mureșan” Cluj Napoca a absolvit azi. Luni se prezintă la post!

A 27-a promoție de elevi ai Şcolii de Agenţi de Poliţie „Septimiu Mureşan” Cluj-Napoca a absolvit azi, cu specializarea Ordine Publică. „Jur să respect Constituţia, drepturile şi libertăţile fundamentale ale omului, să aplic în mod corect şi fără părtinire legile ţării, să-mi îndeplinesc cu răspundere şi bună credinţă îndatoririle ce-mi revin funcţiei şi să păstrez secretul profesional. Aşa să-mi ajute Dumnezeu!” au rostit 288 de tineri agenți de poliție.

🫡 La festivitate au participat domnul chestor-șef de poliție Valentin Minoiu – director general adjunct al Direcției Generale Management Resurse Umane din cadrul Ministerului Afacerilor Interne, domnul comisar-șef de poliție Alexandru-Ionuț Leuțu-Cotroceanu – împuternicit director al Direcției de ordine Publică din cadrul Inspectoratului General al Poliției Române, oficialități de la nivel judeţean și local, numeroși parteneri educaţionali ai şcolii precum și familiile absolvenților.

🥇🥈🥉 Cu media generală de absolvire de 9,85, agent de poliție Andrei Bozbiciu, din județul Bistrița-Năsăud, este șef al promoției Iunie 2026. Îl secondează agent de poliție Amalia-Daria Ciurba, din județul Mureș, și agent de poliție Iasmina-Denisa Pașca, din județul Satu Mare, ambele având media 9,81.

🥳 Azi au absolvit la Cluj-Napoca 288 de agenți de poliție – 54 de fete și 234 de băieți. Aceștia se vor prezenta la unitățile la care au fost repartizați luni, 29 iunie 2026.

👏 Le dorim mult succes în carieră și să nu își uite mentorii care i-au inițiat în tainele profesiei!

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button