Trending

A vrut să intre în țară cu o mașină furată din Belgia!

Poliţiştii de frontieră sătmăreni au depistat la controlul de frontieră un autovehicul căutat de autoritățile din Belgia.Mașina a fost indisponibilizată la sediul instituției, iar în cauză se fac cercetări pentru săvârșirea infracțiunii de tăinuire.

Miercuri, 20 martie a.c., în jurul orei 23.30, în Punctul de Trecere a Frontierei Urziceni s-a prezentat un cetățean român în vârstă de 23 de ani, domiciliat în județul Satu Mare. Acesta conducea un autovehicul marca Volkswagen Touareg.

Polițistul de frontieră care a efectuat formalitățile de control a constatat că mașina figurează ca fiind căutată de către autoritățile din Belgia, alertă introdusă în data de 06 martie 2024, cu mențiunea bun căutat pentru confiscare – furt.

Mașina, a cărei valoare a fost estimată la 25.000 de lei, a fost indisponibilizată la sediul instituției, iar în cauză polițiștii de frontieră sătmăreni au întocmit lucrare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de tăinuire.

Articole similare

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Back to top button